Kontakt    Impressum  
Proszę wybrać język Proszę wybrać język
 

Gdzie znajdują się strefy ochrony środowiska?
Kiedy zostaną utworzone nowe strefy?

01.01.2015

Stadt/city/ville       Erlaubt ist/is allowed/on laisse
город
/η πόλη         
позволительнo/επιτρέπεται
miasto/ciudad        
jest dozwolone/se puede

Augsburg
Asperg
Bietigheim-Bissingen
Berlin
Bochum
Bonn
Bottrop
Bremen
Castrop-Rauxel
Dinslaken
Ditzingen
Dortmund
Düsseldorf
Duisburg
Erfurt
Essen
Frankfurt / Main
Freiberg am Neckar
Freiburg im Breisgau
Gelsenkirchen
Gerlingen
Gladbeck
Hagen
Halle / Saale
Hannover
Hardthof
Heidelberg
Heidenheim
Heilbronn
Hemmingen
Herne
Herrenberg
Herten
Groß-Ingersheim
Ilsfeld
Karlsruhe
Korntal-Münchingen
Kornwestheim
Köln
Krefeld
Langenfeld
Leipzig
Leonberg
Ludwigsburg
Magdeburg
Mainz
Mannheim
Markgrönigen
Möglingen
Mönchengladbach
Mühlacker
Mülheim / Ruhr
München
Münster
Neuss
Neu-Ulm
Oberhausen
Offenbach
Osnabrück
Pfinztal
Pforzheim
Pleidelsheim
Recklinghausen
Remscheid
Reutlingen
Schwieberdingen
Schönbühlhof
Ruhrgebiet
Schramberg
Schwäbisch Gmünd
Siegen
Stuttgart
Tamm
Tübingen
Ulm
Urbach
Wendlingen
Wiesbaden
Wuppertal

Kiedy zostaną utworzone nowe strefy?

Currently no more environmental zones in planing

Swobodna jazda w Niemczech - również w strefach ochrony środowiska!

Już dziś mogą Państwo wygodnie zamówić u nas plakietki w sklepie online z dostawą do domu.
Potrzebna jest do tego kompletna kopia dowodu rejestracyjnego pojazdu. Wg. naszych szacunków dysponując taką kopią - szczególnie w przypadku pojazdów nowszych zarejestrowanych w Unii Europejskiej - będziemy mogli niezwłocznie udzielić pozytywnej informacji o wydaniu plakietki i przesłaniu jej do państwa lub też poinformować, że posiadany przez Panią/Pana pojazd przekracza wymaganą normę czystości spalin. W pozostałych przypadkach udzielimy informacji, co należy nam jeszcze dostarczyć, byśmy mogli zlecić wystawienie plakietki, lub prześlemy informacje, że oficjalne podmioty odpowiedzialne za rejestrację pojazdów Republiki Federalnej Niemiec nie są w stanie ustalić poziomu emisji pyłów danego pojazdu i przez to nie mogą podjąć pozytywnej decyzji o wystawieniu plakietki. Na Państwa życzenie możemy jeszcze przez 3 miesiące próbować ustalić poziom emisji pyłów Państwa pojazdu w celu wydania plakietki.
Usługi te oferujemy Państwu za następujące kwoty:

- € 29,90 dla pojazdów zarejestrowanych w krajach Unii Europejskiej
- € 39,90 dla pojazdów zarejestrowanych w innych krajach europejskich
Za dodatkową opłatą w wysokości 10,00 € mogą Państwo uzyskać plakietkę z maszynowo, a nie ręcznie wypełnionym oznakowaniem pojazdu.
W razie braku możliwości wystawienia plakietki , cena za naszą usługę maleje do € 15,00, a nadpłaty zostaną Państwu niezwłocznie zwrócone.

Wiecej informacji w języku niemieckim www.umwelt-plakette.de  www.green-zones.eu 

W naszaym sklepie internetowym możecie Państwo zakupić plakietkę dla samochodów zarejestrowanych za granicą www.umwelt-plakette.de/int_polen.php 


German environmental badges UMWELTPLAKETTE for German environmental zones

       Order here in the shopEnvironmental-Badges / Exhaust-Sticker for environmental zones in Austria


Danish environmental badges ECOSTICKER for Danish environmental zones


O nas

GEMB mbH z siedzibą w Berlinie:Niemcy jest spółką holdingową dla Green Zones, Emissionshändler.com i Climate Company. Wszystkie obszary informacyjne, doradztwa jak i spółka handlowa są czynne w temacie klimatu i środowiska. GEMB mbH jest spółką zarządzającą emisjami i doradzającą w tym temacie, z naniesionym numerem HRB 101917 w registrze handlowym sądu w Berlinie Charlottenburg/Niemcy.

Green Zones:
Green Zones ze swoimi portalami www.green-zones.eu, www.umwelt-plakette.de, www.umwelt-pickerl.at i www.ecosticker.dk informuje w tematyce pyłku cząstek stałych, emisji, środowiska a co się z tym wiąże, stale wzrastającymi ograniczeniami ruchu w europejskich Państwach przez wprowadzanie tzw. stref ekologicznych. Ponieważ w każdym z Państw europejskich te informacje nie są udzielane centralnie a z naszego punktu widzenia nie są one proponowane w sposób wystarczający, udzielamy  nieodpłatnie informacji na naszym portalu w tym kierunku. Nasze wysiłki i koszty personalne jak również dalekosięgające koszty utrzymujące 35 różnych obcojęzycznych stron internetowych, pokrywamy poprzez wystawianie plakietek ekologicznych  dla osób prywatnych i przedsiębiorstw. W danym momencie są to niemiecka plakietka ekologiczna, austriacka naklejka i duński Ecosticker (każdy wewnątrzkrajowy i zagraniczny pojazd w tych krajach potrzebuje tych plakietek w wyznaczonych dla nich obszarach). Dalsze nacjonalne plakietki dotrą do już istniejących w następnych latach.

Emissionshändler.com:

Emissionshändler.com ze swoimi portalami internetowymi www.emissionshaendler.com, www.handel-emisjami.pl, i www.handel-energia.pl bierze udział w obowiązkowym handlu emisjami i na rynku biomasy w Polsce, Niemczech i Austrii. Emissionshändler.com handluje od grudnia 2005 prawami CO2/prawami do emisji (zakup, sprzedaż, wymiana) dla przedsiębiorstw na różnych giełdach energii w Europie i w handlu bilateralnym.

Climate Company:

Climate Company ze swoim portalem internetowym www.climate-company.com zakupuje i kompensuje prawa CO2 dla osób prywatnych i przedsiębiorstw, którzy nie są objęci obowiązkowym handlem emisjami. Climate Company informuje w tematyce zmiany klimatycznej, ochrony klimatu i wolnej od CO2 (skompensowanej) jazdy samochodem. Climate Company oferuje dodatkowo na swoim portalu osobom prywatnym zakup prezentów klimatycznych i tzw. neutralności klimatycznej. W ten sposób każda osoba dobrowolnie może brać udział w europejskim handlu prawami emisji lub angażować się w projekty ochrony środowiska – w każdym z tych przypadków może uczynić coć dla naszego klimatu i dla przyszłości.

Dalsze strony Green Zones: